Rampy samochodowe dla niepełnosprawnych

Adaptacja samochodu w wersji z rampą, umożliwia opiekunowi osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim bezpieczne przewożenie jej w samochodzie. Rampa samochodowa ułatwia wprowadzenie i wyprowadzenie do i z samochodu,  osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. Rampa rozkładana i składana jest siła mięśni opiekuna w przy czym pomaga siłownik gazowy.  

Wielkość ramp samochodowych ściśle zależy od rodzaju i typu pojazdu do jakiego rampa ma być montowana. Wielkość rampy Easy Flex do aut z obniżona podłogą to 800x1100 mm. Rampa ta ma możliwośc złożenia się w stronę wnętrza auta i wyrównania zagłębienia w celu uzyskania płaskiej podłogi, oczywiście jeśli w danym momencie nie transportowana jest osoba na wózku.

Rampy "uniwersalne" montowane zazwyczaj do aut typu furgon / kombi, przykładem VW T6, Opel Vivaro czy Renault Trafic. Ich wielkość zaczyna sie od 600 x 2000 i kończy na 800 x 2800. Nośność 350 - 400kg. Rampy otwiera się i zamyka przy pomocy siłownika gazowego. W opcji także wspomaganie elektryczne. Rampa Movia mocowana jest do podstwy w taki sposób aby łatwo i szybko można ją było zdemontować. W naszej ofercie rampy samochodowe takich firm jak AMF Bruns, Movia i Feal. 

Oczywiście aby bezpiecznie przewozić osobę na wózku inwalidzkim w samochodzie oprócz samej rampy, auto zostaje wyposażone w stanowisko do transportu czyli niezbędne pasy mocowania wózka oraz 2/3/4 punktowy pas bezpieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku inwalidzkim.

CENA ADAPTACJI SAMOCHODU W WERSJI Z RAMPĄ

DO UZGODNIENIA TELEFONICZNIE LUB MAILOWO

  • Rampa aluminiowa składana i rozkładana ręcznie, udźwig do 300kg z funkcją obrotu lub szybkiego montażu i demontażu
  • Pasy mocowania wózka inwalidzkiego przód / tył
  • 2-punktowy pas bezpieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku
  • Punkty mocowania pasów typu Slide'Nclick mocowane w podłodze samochodu

GALERIA

 WAŻNE ! Odległość od podłogi do dachu samochodu w przypadku przewozu osób na wózku inwalidzkim nie powinna być mniejsza niż 130cm. W przypadku niższych samochodów ZALECAMY przed ich zakupem lub zleceniem adaptacji, wykonania testu czy przewożona osoba na wózku, zmieści się do auta.