Rampy samochodowe dla niepełnosprawnych

Adaptacja samochodu w wersji z rampą, umożliwia opiekunowi osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim bezpieczne przewożenie jej w samochodzie. Rampa samochodowa ułatwia wprowadzenie i wyprowadzenie do i z samochodu,  osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. Rampa rozkładana i składana jest siła mięśni opiekuna w przy czym pomaga siłownik gazowy.  

Wielkość ramp samochodowych ściśle zależy od rodzaju i typu pojazdu do jakiego rampa ma być montowana. Zazwyczaj jej długość to około 2m i nośność to 350 kg. Rampa oczywiście nadają się także do transportu wózków elektrycznych.

Aby przewozić osobę na wózku w samochodzie oprócz rampy auto zostaje wyposażone w pasy mocowania wózka oraz 2/3/4 punktowy pas bezpieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku inwalidzkim.

CENA ADAPTACJI SAMOCHODU W WERSJI Z RAMPĄ

DO UZGODNIENIA TELEFONICZNIE LUB MAILOWO

  • Rampa aluminiowa składana i rozkładana ręcznie, udźwig do 300kg z funkcją obrotu lub szybkiego montażu i demontażu
  • Pasy mocowania wózka inwalidzkiego przód / tył
  • 2-punktowy pas bezpieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku
  • Punkty mocowania pasów typu Slide’Nclick mocowane w podłodze samochodu

GALERIA

 WAŻNE ! Odległość od podłogi do dachu samochodu w przypadku przewozu osób na wózku inwalidzkim nie powinna być mniejsza niż 130cm. W przypadku niższych samochodów ZALECAMY przed ich zakupem lub zleceniem adaptacji, wykonania testu czy przewożona osoba na wózku, zmieści się do auta.