Fiat Doblo dla niepełnosprawnychFiat Doblo dla inwalidów

Samochód Fiat Doblo z extra WYSOKIM dachem. Jest to nasza propozycja dla osób poszukujących samochodu w tej klasie z możliwością przewiezienia jednej osoby na wózku. Samochód doskonale nadaje się dla osób prywatnych w których otoczeniu jest właśnie osoba poruszająca się przy pomocy wózka. Fiat Doblo wyróżnia wśród samochodów tej klasy spośród konkurencji jedna bardzo istotna opcja – EXTRA WYSOKI DACH. Daje on nam wysokość mierzoną od podłogi do sufitu 1420mm. Samochód spełnia normę przyjętą na świecie gdzie ten wymiar to min 1400mm. Auto to jest więc doskonałą bazą na samochód do przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

Dla porównania:

  • VW T5 – 1410 – najpopularniejszy samochód wykorzystywany do transportu osób niepełnosprawnych w Polsce
  • Fiat Scudo – 1272mm
  • Peugeot Partner – 1200mm
  • Dacia Doker – 1100mm
doblo rzut z góry2

Ilość miejsca dla osoby niepełnosprawnej na wózku przy zamontowanej windzie Fiorella.

Oczywiście, istnieje sposób aby w niższych samochodach bez problemu przewozić osobę na wózku. Jest to jednak skomplikowana ingerencja w nadwozie, a co za tym idzie dość kosztowna.

 Jeśli pomimo to zdecydują się Państwo na inny model z gamy Fiata czy konkurencyjnej marki gdzie ten wymiar jest mniejszy niż standardowe 1400mm prosimy koniecznie przymierzyć się wraz z osobą niepełnosprawną do samochodu.

FIAT DOBLO Z PODWYŻSZONYM DACHEM POLECANY PRZEZ NASZĄ FIRMĘ JAKO SAMOCHÓD BAZOWY DLA OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKU INWALIDZKIM.