WAŻNE ! Odległość od podłogi do dachu samochodu w przypadku przewozu osób na wózku inwalidzkim nie powinna być mniejsza niż 130cm. W przypadku niższych samochodów ZALECAMY przed ich zakupem lub zleceniem adaptacji, wykonania testu czy przewożona osoba na wózku, zmieści się do auta. 


Adaptacja samochodu z rampą, umożliwia opiekunowi przewóz samochodem osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Rampa tak jak najazdy także zmusza opiekuna do „ręcznego” wprowadzenia i wyprowadzenia osoby siedzącej na wózku z samochodu. Rozkładana i składana jest siła mięśni opiekuna.  Różnicą jest fakt, iż w przypadku najazdów podczas wprowadzania osoby na wózku do samochodu, opiekun idzie po ziemi, natomiast w przypadku rampy po samej rampie oraz że jest mocowana na stałe w pojeździe.

Długość ściśle zależy od rodzaju i typu pojazdu do jakiego rampa ma być montowana. Zazwyczaj jej długość to około 2m i nośność to 350 kg. Rampa jak i najazdy, najazdy nadają się oczywiście także do transportu wózków elektrycznych.

Aby przewozić osobę na wózku w samochodzie oprócz rampy auto zostaje wyposażone w pasy mocowania wózka oraz 2/3/4 punktowy pas bezpieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku inwalidzkim.

Przy tego rodzaju zabudowie zalecamy dokupienie opcjonalnie specjalnego zagłówka chroniącego osobę na wózku przed uszkodzeniem karku w razie wypadku.

10


ADAPTACJA

PLN13000

brutto

  • Rampa składana i rozkładana ręcznie
  • Pasy mocowania wózka inwalidzkiego
  • 2-punktowy pas bepzieczeństwa dla osoby siedzącej na wózku
  • Punkty mocowania w podłodze, pasów

Zapytaj